3 noderīgi fakti par karjeras maiņu

Daudzi no mums lauzījuši galvu, izvēloties savu nākotnes profesiju gan studiju laikā, gan arī vēlāk – meklējot jaunus karjeras ceļus!

Pēdējā gada laikā darba tirgus piedzīvo pārmaiņas vēl nebijušā ātrumā. Ja vēl pirms pandēmijas radītās krīzes gandrīz ikvienā industrijā bija darbinieku trūkums, tagad situācija ir mainījusies. Tādēļ piedāvājam pāris vienkāršas idejas, kā noorientēties darba tirgū un domāt par savas karjeras izvēli:

#1 ne visas nozares šobrīd piedzīvo krīzi

Lai arī pandēmijas izraisītās krīzes ietekmē daudzās nozarēs cilvēki ir zaudējuši darbu, atsevišķas nozares joprojām piedzīvo darba spēka trūkumu. Ražošana, pārdošana, IT, klientu apkalpošana, tirdzniecība un piegāde, kā arī būvniecība ir tās nozares, uz kurām šobrīd būtu jāskatās, meklējot jaunas karjeras iespējas.

#2 mācības un profesionālo attīstību “neviens nav atcēlis”

Mācīties un apgūt jaunas profesionālās iemaņas ir bijis svarīgi visos laikos, taču tagad  – svarīgāk kā jebkad! Ir pētījumi, kas apstiprina, ka visgrūtāk nākotnē veiksies sociālo un humanitāro zinātņu, komerczinātņu un tiesībzinātņu absolventiem.

Paplašini horizontu un piesakies skolā, kursos vai mācību programmās, kas piedāvā apgūt zināšanas tehnoloģijās, datu apstrādē, biznesa attīstībā vai pārdošanā – tās būs nākotnes darba tirgus vajadzības!

#3 nākotnes profesijas – ar izteiktu tendenci

Ilgtermiņā ieguvēji būs tie, kas spēs apvienot sociālās zinātnes ar specifiskām profesionālām zināšanām! 

Dati liecina, ka nākotnes darba tirgus novērtēs profesijas, kuras var iedalīt divās grupās: 1 – informācijas tehnoloģijas un saistītās nozares, piemēram, dati, mākslīgais intelekts, mākoņdatošana, produktu izstrāde un attīstība. 2 – mārketings un pārdošana, kultūra un cilvēki, un visbeidzot – veselības aprūpe, kas jau šobrīd piedzīvo smagu darbaspēka trūkumu.

Katram no mums ir jāaizdomājas, vai esam piemēroti darbam šajās profesijās un industrijās. Spēja “turēt roku uz pulsa” un saglabāt vēlmi mācīties būs izšķiroša, lai pielāgotos jaunajam darba tirgum!

Ričards Križanovskis
UpMatched līdzdibinātājs un vadītājs